ASÜ TÜR SAY 2024 Etkinliği Başladı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Nurcan Tekin koordinatörlüğünde Aksaray’da ilk kez gerçekleştirilen TÜR SAY etkinliği, ASÜ’nün biyoçeşitliliğinde farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

ASÜ’nün çeşitli birimlerinden akademisyen, öğrenci ve idari personelin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikle, kampüs biyoçeşitliliğine dair envanterin oluşturulmasında ilk adım atıldı. Vatandaş bilimi kapsamında bilim-toplum etkileşimini sağlayan, aynı zamanda biyoçeşitlilik farkındalığı oluşturma amacıyla hazırlanan TÜR SAY, belli bir alanda belirli bir süre içinde gerçekleştirilebiliyor. Katılımcılar hem tür tanımlamasına katkı sunuyor hem de alan uzmanlarıyla konuyu derinlemesine inceleme şansı buluyor. Kanarya otundan, kulaklı baykuşa, Çin ılgınından, gül böceğine birçok türün gözlemlendiği ve 30 Mayıs’ta başlayan etkinlik, 7 Haziran 2024’e kadar devam edecek.

Etkinliğe katılmak isteyenler ayrıntılı bilgiye https://fenbilgisi.aksaray.edu.tr/kampusumuzde-biyocesitlilik-etkiligi---asu-tur-say linkinden erişebiliyor.

5518