Lisansüstü Akademik Beceri ve Kariyer Eğitimleri Başladı

Aksaray Üniversitesinde (ASÜ) düzenlenen “Sağlık Bilimleri Alanında Lisansüstü Akademik Beceri ve Kariyer Günleri,” Veteriner Fakültesi Konferans Salonu’ndaki açılış programıyla başladı.

Etkinlik, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) bünyesinde faaliyet gösteren Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığının (BİDEB), 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı kapsamında gerçekleştiriliyor. Açılış töreninde kısa bir selamlama konuşması yapan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, bilimsel anlamda yaşıt üniversiteler arasında gayet iyi bir durumda olduklarını söyledi. ASÜ’nün daha geniş imkân ve kapasiteye sahip olduğunu ve bilimsel bakımdan çok daha iyi yerlere gelebileceğini ifade eden Rektör Arıbaş, “Bunu sağlamak adına proje eğitimlerini ön plana almaya karar verdik. Katılım sağlayan ve etkinliğin düzenlenmesine emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Etkinlik Koordinatörü Prof. Dr. Ercan Kurar ise proje süreci boyunca katılımcılara hem teorik hem de uygulamalı eğitimler verileceğini ifade etti. Yapılan açıklamaların ardından Kurar, Rektör Arıbaş’a bir plaket takdiminde bulundu. Dört gün sürecek eğitimlerde katılımcılara proje yazma ve yürütme, özgün değer, yaygın etki, yöntem, yapılabilirlik, etik kavramlar, etkili sunum, özgeçmiş hazırlama, etkili akademik iletişim, inovasyon, fikri mülki haklar ve patent süreci gibi hususlarda detaylı bilgiler paylaşılacak.

Programın eğitmen kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Prof. Dr. Yavuz Selim Çakmak, Prof. Dr. Sinan Canpolat, Prof. Dr. Selim Kutlu, Prof. Dr. Zafer Bulut ve Prof. Dr. Ercan Kurar.

4509