Beş Gün Süren Şenlikler Tamamlandı

Aksaray Üniversitesinde (ASÜ) 13 Mayıs’ta başlayan ve beş gün süren Bahar Şenlikleri, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin sunduğu “Hüseyni Faslı ve Solo Şarkılar” konseriyle sona erdi.

Spor, sanat, kültür, akademik konferanslar, yarışmalar… Farklı ilgi alanlarına hitap eden onlarca etkinliğin yer aldığı Bahar Şenliklerine binlerce öğrenci katıldı. Şenlikler kapsamındaki etkinlikler, iğdelik alan başta olmak üzere, kampüsteki farklı salon ve alanlarda gerçekleştirildi. Kampüs beş gün boyunca rengârenk görüntülere sahne oldu. İl protokolünün de katılımıyla başlayan şenliklerin ilk gününde ASÜ Mehter Takımı bir gösteri yaptı ve hemen ardından, farklı öğrenci topluluklarının faaliyetlerini anlattıkları stantlar gezildi. Hafta boyunca satranç, okçuluk, bisiklet, motosiklet gibi sportif etkinliklerin yanı sıra, su balonu fırlatma, manga ve jenga turnuvaları, geleneksel sokak oyunları ve bilgi yarışmaları gerçekleştirildi. Etkinlikler kapsamında Ersin Çimen, ASÜ İçin Çal Grubu, Angelo Martino ve Seyyah-2 Grubu, farklı türde müzik eserlerinden oluşan konserler verdi. Ayrıca iğdelik alana kurulan karaoke sahnesinde öğrenciler hünerlerini sergiledi. Çömlek yapımı, seramik pişirimi, resim sergisi gibi etkinliklerin de yer aldığı Bahar Şenliklerinde açık hava film gösterimleri de yapıldı. Bu kapsamda, iğdelik alan yanına kurulan dev ekranda, Rajkumar Hirani’nin yönettiği, Aamir Khan, Kareena Kapoor ve Sharman Joshi’nin başrollerini paylaştığı “3 Idiots” ile Vittorio De Sica’nın yönettiği ve başrollerinde Lamberto Maggiorani, Enzo Staiola ve Lianella Carell’in yer aldığı “Bisiklet Hırsızları” isimli filmler izlendi.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, dolu dolu bir şenliği geride bıraktıklarını söyledi ve başta Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Köse olmak üzere, etkinliklerin planlanmasında, düzenlenmesinde ve icrasında görev alan tüm akademik ve idari personel ile öğrencilere teşekkür etti. 

4511