Annelerin Hayır Duasını Almak En Büyük Kazanımdır

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, annelerin hiçbir karşılık beklemeden sevmenin, cömertliğin ve fedakârlığın sembolü olduğunu söyledi.

Rektör Şahin, yazılı bir açıklama ile Anneler Günü’nü kutladı. Toplumların temelinin aile, alenin temelinin ise sevgi, şefkat ve merhamet kaynağı anneler olduğunu kaydeden ASÜ Rektörü, “Nesilleri, toplumları ve dolayısıyla medeniyetleri yetiştiren güç annelerdir. Onlar ilk öğretmenimiz, kaç yaşında olursak olalım sığındıklarımız, hayatı güzelleştiren ve ne kadar güzellik varsa hepsini hak edenlerdir” dedi. Gerek milli gerekse dini kültürümüzde annelerin çok özel bir yeri olduğunu anımsatan Prof. Şahin, “Peygamber Efendimiz, ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ hadisi şerifinde bir yanıyla annelerin ne denli değerli, özel ve kıymetli olduklarına işaret etmiş, diğer yanıyla onlara duyulması gereken muhabbetin ve sevginin önemine vurgu yapmıştır. Onları mutlu etmek ve onların hayır dualarını almak kazanımların en büyüğüdür. Bu nedenle onlara karşı her zaman derin bir sevgi, saygı ve hürmet içinde olmak unutulmaması ve dikkat edilmesi gereken bir görevdir” dedi.

Rektör Şahin, açıklamasını şu şekilde tamamladı: “Tüm annelerin gününü kutluyor, onlara sağlıklı, mutlu ve esenlik içinde bir ömür diliyoruz. Ahirete irtihal eden anneleri de saygı ve dualarla anıyoruz.” 

2301